try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Sağlık - Beyan
Beyan.ORG - Hastalıklar, Sağlık ve Beslenme

kalp hastalıkları

warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/saglik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kalp ritmi bozuklukları

En tehlikeli kalp sorunlarının başında kuşkusuz ritim bozuklukları geliyor... Uzmanlar, ritim bozukluğuna karşı uyarıyor. Peki, bu hastalık kimlerde görülüyor, belirtileri, tedavi yöntemleri nelerdir;
Öncelikle kalp ritim bozukluğu nedir:
Kalp ritim bozukluklarının genel adı aritmi olarak bilinir. Kişinin kalbinin düzensiz çalışmaya başlaması, kalp atışlarının hızlanması veya yavaşlaması kalp ritim bozukluğu yani aritmi olarak tanımlanabilir.
Bu hastalık herkes de görülebiliyor
Kalp ritim bozuklukları yani aritmi, herhangi bir kalp rahatsızlığı olmayan genç insanlarda görülebileceği gibi, genetik kalp hastalıkları olan bir aileden gelen kişide de görülebilmektedir.
Kalp ritim bozukluğunun en önemli belirtisi: kalbin aniden hızlı bir şekilde atması
Kalp ritim bozukluğu genelde sessiz ilerleyen, ilk etapta herhangi bir şikâyete sebep olan biraz sinsi bir hastalıktır. Kalp ritim bozukluğunun en net belirtileri kalbin aniden hızla atmaya başlaması, göğüs ağrısı hissedilmesi, baş dönmesi başlaması, nefes darlığı çekme, çarpıntı hissidir.
Kalp ritim bozukluğunu stres, sigara, alkol tetikliyor

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş