try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Sağlık - Beyan
Beyan.ORG - Hastalıklar, Sağlık ve Beslenme

Psikoloji

warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/saglik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kilolar Psikolojiyi Etkiliyor

Bahar geliyor ve havalar ısındıkça insanın da içi ısınıyor Kış boyunca alınan kilolar artık daha fazla göze çarpıyor Kıyafetlerin çoğu dar geliyor Birçok kişi zayıflamak adına diyet yapıyor ve spor salonlarına gidiyor

Alınan kilolar sadece fiziki değil psikolojik olarak da bizi etkiliyor Nöroloji Uzmanı DrMehmet Yavuz, kilo kontrolünün özellikle kadınlarda depresyonu tetikleyen bir unsur olduğunu belirtiyor ve depresyona varabilecek kilo problemleri ile ilgili şunları anlatıyor

Kilo alımı ruhsal problemlere yol açıyor

Beslenmedeki yanlış alışkanlıklar, yaşanan iş stresi ve benzer birçok problem ile kilo alımı hızlı olarak gerçekleşebilirAlınan kilolar ise fiziki ve ruhsal birçok probleme yol açabiliyor Nöroloji Uzmanı Dr Mehmet Yavuz, kilolu olup da “ben kendimle barışığım” diyenlerin çoğunun gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor ve ekliyor:

Duygusal Açidan Saglikli Olmanin 10 Temel Yolu

1. Ihtiyacinin ne oldugunu bil. Isteklerinin neler oldugunu bil. Ve bu ikisi (ihtiyaç istek) arasindaki farkin ne oldugunu bil.

2. Zarar verecek ortamlardan ve insanlardan uzak dur.

3. Kafani dinlemek için kendine zaman ayir. Zamanim yok deme. Günde iki defa bir kaç dakika bile ise yarayacaktir.

4.Stres içinde oldugun zamanlarda rahat olacagin bir yere git ve sana yardim edeceklerine güvendigin inanlarla birlikte ol. Herkesin içini açacagi insanlara ihtiyaci vardir. Bu insanlari dikkat ve özenle seç. Iyi bir doktorun olsun. Iyi bir arkadas ve esten sonra sana hayatta yardimci olacak diger kisi iyi bir doktordur.

5. Insan davranislariyla ilgili bilgi edin. Insanlarin neyi neden yaptiklarini anlamak, sasirtici davranislari anlamakta yardimci olacaktir. Bunun yani sira insanlarla daha iyi anlasmanda da faydali olacaktir.

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş